راهکارهای اینترنت اشیا

mobismart ؛ جدیدترین نسل سیستم‌های هوشمندسازی

مبین‌نت همزمان با توسعه خدمات ارتباطی در تلاش است تا با ارائه راهکارهای هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا در حوزه‌های مختلف نظیر خانه و ساختمان هوشمند، شهر هوشمند، کشاورزی هوشمند و سایر بخش‌ها خدمات نوینی به منظور  ایجاد محیط‌های متصل برای مشتریان خود فراهم کند. راهکار جامع مبی‌اسمارت با هدف حفظ امنیت و ایمنی شهروندان، ارتقای سطح کیفی زندگی، تسهیل انجام کارهای روزمره و امکان نظارت از راه دور ارائه می‌شود.

ساختمان هوشمند

ساختمان‌های هوشمند با به‌کارگیری فناوری‌های جدید، شبکه‌ها و سرویس‌های ارتباطی شکل می‌گیرند تا سطح کیفیت زندگی را بالاتر ببرند و راحتی، آسایش و امنیت ساکنان ساختمان را تامین کنند. راهکار mobismart از طریق جدیدترین تکنولوژی‌ها، تجربه متفاوت و مدرنی از زندگی در خانه و ساختمان متصل برای شما فراهم می‌کند. این راهکار با امکان نظارت لحظه‌ای در بخش‌های مختلف ساختمان از طریق سنسورها، تجهیزات کنترلی و اپلیکیشن و همچنین قابلیت تعریف سناریوها، کیفیت زندگی ساکنان ساختمان و بهای ساختمان را بالا می‌برد. مبین‌نت با استفاده از فناوری اینترنت اشیا، سرویس مبی‌اسمارت را ارائه می‌دهد تا امکان نظارت مدرن بر ساختمان در هر زمان و مکانی فراهم شود.

پایش هوشمند حریق  (Alert)

تشخیص خودکار علائم آتش‌سوزی و ارسال هشدار به مراکز آتش‌نشانی در لحظات اولیه وقوع حادثه می‌تواند از وقوع خسارت‌های جبران‌ناپذیر جلوگیری کند. مبین‌نت راهکار پایش هوشمند حریق را با هدف افزایش ایمنی در ساختمان‌ها و پایش وقوع حریق جهت اعلام لحظه‌ای به مرکز آتش‌نشانی ارائه می‌کند. راهکار Alert به‌محض ظاهر شدن علائم آتش‌سوزی، بدون نیاز به دخالت عامل انسانی، اطلاعات مربوط به وقوع حریق را به همراه موقعیت مکانی در اختیار نزدیک‌ترین ایستگاه آتش‌نشانی قرار می‌دهد تا فرایند اعزام نیروهای امدادی در ثانیه‌ها و دقایق ابتدایی وقوع حریق آغاز و از فجایع ناشی از عدم اطلاع‌رسانی به‌موقع جلوگیری شود.

کشاورزی هوشمند (mobifarm)

راهکار مدیریت هوشمند کشاورزی سامانه‌ای مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا است که با استفاده از سنسورهای پایش وضعیت خاک و هوا و همچنین اپلیکیشن کاربردی، به‌صورت لحظه‌ای وضعیت مزارع آبی، باغات و گلخانه‌ها را پایش می‌کند. همچنین با توجه به شرایط بررسی‌شده، امکان ارائه پیشنهادهای مختلف به کشاورزان در خصوص عملیات خاک‌ورزی، کاشت، داشت و برداشت فراهم می‌شود و می‌توان برخی از اقدامات از پیش برنامه‌ریزی‌شده نظیر آبیاری را به‌صورت خودکار انجام داد. این راهکار نظارت از راه دور کشاورزان بر مزارع را تسهیل کرده و سرکشی مداوم به زمین‌ها را کاهش می‌دهد.