اخبار و مقالات

تازه‌ترین اخبار و مقالات مبین‌نت را مشاهده کنید.

۱۵:۴۶:۰۰ ۱۴۰۰-۰۴-۲۷

مبین‌نت نخستین پروژه کشاورزی هوشمند ایران را راه‌اندازی می‌کند

در مراسم امضای تفاهم‌نامه نخستین پروژه کشاورزی هوشمند در ایران، ضمن معرفی شرکت ارتباطات مبین‌نت به‌عنوان اولین اپراتور حوزه اینترنت اشیاء در بخش کشاورزی، از سرویس هوشمند این شرکت با نام «مبیفارم» نیز رونمایی شد.

در این مراسم که با همکاری وزارت جهاد و کشاورزی، شرکت ارتباطات مبین‌نت و مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء، روز شنبه، بیست و ششم تیرماه با حضور دکتر حسین طهرانی و مهندس مهدی غیناقی، مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره مبین‌نت، دکتر تاج‌فر، دبیرکل مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء و دکتر ارژنگ جوادی، معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد، اولین فاز هوشمندسازی 200 هکتار از اراضی کشاورزی استان البرز به‌صورت آزمایشی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

در ابتدای این مراسم، مهندس غیناقی، رئیس هیئت‌مدیره مبین‌نت ضمن اشاره به اهمیت هوشمندسازی در صنعت کشاورزی، از همکاری مبین‌نت و همراه اول در این پروژه خبر داد و ظرفیت‌های موجود در مجموعه «همراه اول کسب‌وکار» را سودمند عنوان کرد.

در ادامه مهندس غیناقی گفت: اپراتورهای ارتباطی قطعا باید در کنار بازیگران صنعت کشاورزی باشند تا با راه‌اندازی یک اکوسیستم و ایجاد پروژه‌ای مشترک، زمینه پیاده‌سازی هر چه موفق‌تر فراهم شود.

همچنین دکتر جوادی، معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی نیز با اشاره به اهمیت اجرای پروژه‌های هوشمندسازی مشابه در صنعت کشاورزی، اعلام کرد: با توجه به اینکه 100 هزار هکتار زمین برای انجام چنین پروژه‌هایی داریم، بر انجام هوشمندسازی تاکید داریم و در این راه مصمم هستیم. 

در انتهای این نشست، تفاهم‌نامه پروژه مبیفارم با حضور دکتر طهرانی و مهندس غیناقی، مدیرعامل رئیس هیأت مدیره مبین‌نت همچنین دکتر تاج‌فر، دبیرکل مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء و ارژنگ جوادی، معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی به امضا رسید.