اخبار و مقالات

تازه‌ترین اخبار و مقالات مبین‌نت را مشاهده کنید.

خرید اینترنت گیمینگ
۱۴:۳۸:۰۰ ۱۳۹۹-۰۴-۰۸

بهترین اینترنت گیمینگ چه مشخصاتی دارد؟ در خرید اینترنت برای بازی آنلاین باید ...

کلمه Stream در لغت به معنای جریان است اما به نظر شما این لغت در فضای کاربری اینترنت چه کاربرد و معنایی دارد؟ استریم در واقع جریان اطلاعات در فضای اینترنت از نقطه‌ای به نقطه دیگر است. در سال‌های اخیر میزان آنلاین بودن کاربران و نیاز آن‌ها برای دسترسی به جریان‌سازی دائم دیتاها افزایش داشته و کاربرد استریمینگ نیز در بازی آنلاین، تماشای فیلم، سریال و سایر محتواهای تصویری به همین میزان بیشتر شده است. این موضوع همچنین باعث افزایش کاربران بازی‌های آنلاین یا گیمرها نیز شده است که برای داشتن ارتباطی پایدار با پینگ پایین نیازمند اینترنت مناسب هستند. اما اکنون این سوال مطرح می‌شود که بهترین اینترنت گیمینگ و بازی آنلاین، چه ویژگی‌هایی دارد؟ و برای خرید اینترنت برای بازی باید چه مواردی را در نظر بگیریم

با بررسی کنسول‌های بازی PS4 ، Xbox و… موجود در بازار و افزایش تمایل کاربران به رقابت با سایر گیمرها، برای استفاده از تمامی امکانات این کنسول‌ها مانند استریم بازی، باید به یک اینترنت مناسب دسترسی داشت. در واقع بازی آنلاین امروزه در حال سبقت گرفتن از گیمینگ در حالت آفلاین است و این موضوع باعث اهمیت هر چه بیشتر انتخاب سرویس اینترنت گیمینگ شده است. برای آشنایی و انتخاب بهترین اینترنت، پیشنهاد می‌کنیم که با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا با ویژگی‌های اینترنت مناسب برای بازی آنلاین و استریم، بیشتر آشنا شوید.

بهترین اینترنت برای بازی آنلاین چه ویژگی‌هایی دارد؟

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در کیفیت اتصال به اینترنت برای بازی آنلاین و تصمیم‌گیری درباره خرید اینترنت گیمینگ، سرعت دانلود و آپلود اطلاعات و پهنای‌باند شما است. بررسی فناوری‌های اینترنت موجود در ایران نشان ‌می‌دهد که TD-LTE تا سرعت ۴۰ مگابیت بر ثانیه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و این موضوع، آن را به پرسرعت‌ترین سرویس اینترنت در ایران تبدیل کرده است. البته در این بین اپراتورهای تلفن‌همراه نیز با ارائه اینترنت 4G طرفداران زیادی به دست آورده‌اند اما لازم است به این نکته توجه داشته باشید که اینترنت تلفن همراه به دلیل سطح پایداری پایین شبکه و هزینه‌های بالا، تقریبا کاربردی در انجام بازی آنلاین نخواهد داشت. در واقع فناوری TD-LTE پهنای‌باند و سرعت دانلود بسیار مناسبی را در سطح بالایی از پایداری شبکه، در اختیار کاربران قرار می‌دهد و این همان چیزی است که یک گیمر از سرویس خود انتظار دارد.

خرید اینترنت برای بازی آنلاین

پینگ (Ping) چیست و چه نقشی در بازی آنلاین دارد؟

گذشته از مواردی که تاکنون در این مقاله به آن‌ها اشاره شد، شاید مهم‌ترین عامل برای انتخاب اینترنت گیمینگ یا خرید اینترنت برای بازی آنلاین، میزان پینگ سرویس اینترنت باشد. «پینگ» که مخفف عبارت Packet Internet Groper است، یکی از مهم‌ترین شاخص‌هایی است که گیمرها و علاقه‌مندان به بازی آنلاین با آن آشنا هستند. در حقیقت هنگام اجرای بازی آنلاین، بسته‌های داده از سمت سیستم گیمر به سمت سرور ارسال می‌شود و در مرحله بعد سرور پاسخ را به سمت سیستم گیمر ارسال می‌کند؛ به فاصله زمانی یا به معنای دقیق‌تر تاخیر در ارسال و دریافت پاسخ از سرور، پینگ می‌گویند. پینگ با واحد میلی‌ثانیه اندازه‌گیری می‌شود و باید در نظر داشت که هر چقدر که میزان پینگ سرویس دریافتی شما پایین‌تر باشد، کیفیت و سرعت استریم در بازی آنلاین، شرایط بهتری خواهد داشت. 

هر چقدر میزان پینگ سرویس بالا رود، گیمر واکنش‌ سایر گیمرها در بازی آنلاین را با تاخیر مشاهده می‌کند. تاخیر در اطلاع از واکنش کاربران دیگر در جریان بازی، می‌تواند مهم‌ترین معضل شما در هنگام انجام بازی آنلاین باشد. البته باید اطلاع داشته باشید که میزان پینگ اینترنت در تمامی زمان‌ها یکسان نخواهد بود؛ به‌ویژه اگر شما از فناوری ADSL استفاده می‌کنید، باید توجه داشته باشید که اتصال همزمان چند کاربر و استفاده سطحی آن‌ها از پهنای‌باند یک اشتراک، شما را با مشکل جدی مواجه خواهد کرد. اما همین موضوع در اینترنت TD-LTE به حداقل رسیده است و می‌توان گفت که استفاده همزمان چندین کاربر از سرویس TD-LTE تقریبا مشکلی برای اینترنت مورد نیاز شما برای استریم در بازی آنلاین، ایجاد نمی‌کند.


اگر جزو کاربران حرفه‌ای اینترنت هستید و درکنار سرعت بالا نیاز به یک اینترنت بدون تأخیر دارید، LTE مبین‌نت بهترین گزینه برای شما است. این فناوری اینترنت بی‌سیم ثابت با افزایش چند برابری ظرفیت پهنای باند، سرعت تا ۱۰ برابر بیشتر را در اختیار شما قرار می‌دهد که برای بازی آنلاین و …

اینترنت بی‌سیم LTE آخرین تکنولوژی ارائه اینترنت پرسرعت در کشور مبتنی‌بر نسل ۴.۵ است که با سرعت تا ۴۰ مگابیت بر ثانیه، مناسب‌ترین اینترنت برای بازی آنلاین، دانلود زیاد ، تماشای آنلاین ویدیو، استفاده از شبکه‌های اجتماعی و سایر استفاده‌های حرفه‌ای از اینترنت است …


برای اطلاع از میزان پینگ در سرویس اینترنت برای بازی آنلاین خود، می‌توانید به سرویس تست سرعت اوکلا مراجعه کنید و با انجام تست موجود در صفحه اصلی این وب‌سایت، علاوه بر سرعت دانلود و آپلود، از میزان پینگ سرویس خود آگاهی پیدا کنید. راهکار بعدی برای اطلاع از پینگ، استفاده از Command Prompt است. برای این کار کافی است در لپ‌تاپ یا کامپیوتر خود، کلیدهای ترکیبی Win+R را همزمان بزنید و سپس در پنجره باز‌شده، عبارت cmd را تایپ کنید و Enter را بزنید. اکنون پنجره مشکی برای شما باز می‌شود که به آن Command Prompt می‌گویند. سپس در این پنجره دستور Ping 8.8.8.8 را وارد کنید. پس از اجرای این دستور میانگین پینگ سرویس و میزان Packet loss به صورت همزمان برای شما نمایش داده می‌شود. به یاد داشته باشید که رسیدن به پینگ صفر عملا امکان‌پذیر نیست و شما صرفا با انتخاب نوع اینترنت و مدیریت پهنای‌باند خود، می‌توانید در بهبود وضعیت پینگ سرویس‌تان اثر بگذارید. 

باید توجه داشته باشید که نیاز به استریمینگ در بازی آنلاین یا سایر کاربری‌های دیگر از اینترنت، مستلزم انتخاب بهترین نوع فناوری اینترنت و همچنین بهترین سرویس‌دهنده اینترنت توسط شما خواهد بود. در واقع پیشرفت فناوری اینترنت و ظهور TD-LTE سبب شده است که نقاط ضعف سایر فناوری‌هایی که تا پیش از آن وجود داشت، کاهش یابد. از جمله این نقاط ضعف می‌توان به محدودیت سرعت در سرویس‌های ADSL، پایداری پایین شبکه و هزینه‌های بالا در دیتا تلفن همراه و محدودیت‌های ارائه سرویس و هزینه‌های آن در فناوری VDSL اشاره کرد. در واقع با ظهور فناوری TD-LTE ، حرفه‌ای شدن کاربران اینترنت در ایران و نیاز به وجود یک فناوری حرفه‌ای در این زمینه، تا اندازه قابل قبولی تامین شده است ولی همچنان برای بازی آنلاین و اینترنت گیمینگ پاسخگو نیست.

پرسش های متداول پرسش های متداول
پرسش های متداول

اینترنت برای بازی آنلاین باید چه پینگی داشته باشد؟

مهم‌ترین عامل برای انتخاب اینترنت گیمینگ یا خرید اینترنت برای بازی آنلاین، میزان پینگ سرویس اینترنت باشد. پینگ که مخفف عبارت Packet Internet Groper است، یکی از مهم‌ترین شاخص‌هایی است که گیمرها و علاقه‌مندان به بازی آنلاین با آن آشنا هستند …

اینترنت گیمینگ چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟