اخبار و مقالات

تازه‌ترین اخبار و مقالات مبین‌نت را مشاهده کنید.

۱۳:۰۹:۲۳ ۱۴۰۳-۰۳-۱۲

مبین‌نت گواهینامه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات افتا را کسب کرد

در راستای شفافیت و ارزیابی امنیتی برای حفظ منافع و اطلاعات کاربران، مبین‌نت موفق به دریافت تاییدیه صدور گواهینامه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات افتا شد.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت ارتباطات مبین‌نت، سیستم مدیریت امنیت اطلاعات یک سیستم استاندارد مدیریتی است که هدف آن مدیریت امنیت اطلاعات در دامنه موردنیاز سازمان می‌باشد. این مجوز در فضای بین‌المللی در قالب ISO27001 ارائه می‌شود و به اسم ISMS نیز مرسوم است.

این استاندارد از زمان آغاز تحریم‌ها، در سازمان افتا بومی‌سازی شد و در قالب گواهینامه افتا در حوزه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ارائه گردید. مبین‌نت نیز در راستای تعهد خود نسبت به امنیت مشتریان در بخش سازمانی و خانگی، از سال گذشته اقدام به دریافت این مجوز کرد و با اجرای دو مرحله ممیزی با حضور تیم ممیزان دارای صلاحیت و بازرسان افتا، موفق به دریافت تاییدیه این گواهینامه در دامنه سرویس اختصاصی سازمانی و در قلمرو فیزیکی دیتاسنتر مرکزی و دیتاسنتر فناوری اطلاعات شد.

از مزایای این گواهینامه می‌توان به کاهش ریسک‌های امنیتی در دامنه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات با توجه به تهدیدهای بالای امنیتی کشور، آمادگی اولیه برای مقابله با ریسک‌های امنیتی سرویس‌های حیاتی سازمان در دامنه، تهیه طرح‌های استمرار کسب‌و‌کار مرتبط، ارتقای سطح آگاهی امنیتی کارکنان و پیمانکاران در دامنه سیستم و موارد دیگر را اشاره کرد.

مبین‌نت در تلاش است با افزایش کیفیت سرویس امن و ارتقای سطح کیفیت خدمت‌رسانی به مردم عزیز ایران، تجربه‌ای متفاوت در‌ استفاده از سرویس‌های هوشمند و فناوری‌های ارتباطی را رقم بزند.