شبکه خصوصی مجازی (VPN)

ارتباط، راهکار دارد
Virtual Privat Network

شبکه خصوصی مجازی مبین‌نت

شبکه‌ی بی‌سیم سراسری مبین‌نت مبتنی بر فناوری TD-LTE، این قابلیت را ایجاد کرده است که ارتباطی جدا از اینترنت بین دفاتر مرکزی یک بانک یا سازمان با سایر شعب و دفاتر در سطح کشور ایجاد شود. این ارتباط می‌تواند به دلیل نیاز مشتریان، در قالب مسیرهای کاملاً ایزوله انجام شود. مشتریان از طریق VPN مبین‌نت در این حالت با استفاده از مودم‌های TD-LTE یا لینک‌های رادیویی (ارتباط نقطه‌به‌نقطه) می‌توانند بین نقاط دلخواه خود در سراسر کشور ارتباط امن و خصوصی برقرار نمایند. از این‌رو شبکه‌ی خصوصی مجازی (VPN) مبین‌نت بیشتر مناسب بانک‌ها یا کسب‌وکارهایی است که علاوه بر الزامات امنیتی معمول نیازمند ایزوله‌سازی ارتباط خود نیز هستند.
شبکه‌ی خصوصی مجازی مبین‎نت با توجه به قابلیت‌های منحصر به فرد ابرِ شبکه‌ می‌تواند پاسخ‌گوی مناسبی برای نیاز سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگی باشد که لازم است اطلاعات‌شان بر بستری ایمن و قابل اعتماد و با بالاترین سطح کیفیت انتقال یابد. عدم وابستگی به شبکه‌ی جهانی اینترنت، یکی از ویژگی‌های مهم «شبکه‌ی خصوصی مجازی» مبین‎نت است. به همین دلیل اگرچه سازمان‌ها برای ارتباط خود از مودم مبین‌نت استفاده می‌کنند، اما این مودم هیچ اتصالی با شبکه‌ی اینترنت ندارد و صرفاً منابع درون همین شبکه در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.
شبکه خصوصی مجازی مبین‌نت چگونه کار می‌کند؟

نحوه عملکرد شبکه‌ خصوصی مجازی

سازمان‌ها درصورت استفاده از شبکه‌ی خصوصی مجازی مبین‎نت دارای یک شبکه‌ی گسترده (WAN) خصوصی می شوند که امکان اتصال به آن، دسترسی به سرورها و خدمات داخلی را به بهترین شکل ممکن برای آن‌ها مهیا می‌سازد. تمامی دفاتر و شعب یک سازمان از طریق مودم تی دی ال تی ای ( TD-LTE ) یا لینک‌های رادیویی مستقیم وارد ابرِ مبین‌نت می‌شوند و برای تبادل اطلاعات به WAN خصوصی سازمان متصل می شوند. با توجه به حجم بالای تبادل اطلاعات میان نقطه‌ی مرکزی با دفاتر دیگر، از لینک پرظرفیت (مایکروویو، فیبر نوری و ...) نیز برای ارتباط نقطه‌ی مرکزی با ابرِ مبین‌نت استفاده می‌شود.
امکانات ویژه‌ سرویس VPN مبین‌نت برای مشتریان

امکانات ویژه‌ سرویس VPN

 
امکانات زیر توسط سرویس VPN مبین‌نت به مشتریان قابل ارائه است:
  • ایجاد یک شبکه‌ی خصوصی امن بین دو شبکه که می‌تواند دو شعبه از یک سازمان باشد.
  • انتقال ترافیک لایه ۳ هر کدام از LAN ها به دیگری
  • انتقال ترافیک لایه ۲ هر کدام از LAN ها به دیگری
  • افزایش امنیت شبکه و جلوگیری از ورود بدافزارها به شبکه‌ی داخلی سازمان
  • امکان انتقال اطلاعات باIP های خصوصی از یک LAN به سمت LAN دیگر در بستر اینترنت که این موضوع در شرایطی که تونل‌های VPN وجود نداشته باشد غیرممکن است چرا که IP های خصوصی در اینترنت ROUTE نمی شوند.

ویژگی‌های شبکه‌ خصوصی مجازی مبین‌نت

دریافت پهنای باند ورودی به داخل کشور از ۴ فیبر بزرگ
برقراری ارتباط امن و مطمئن بین شعب و دفاتر سازمان‌ها
ارتباط پایدار و دسترسی بالا با مانتیتورینگ و پشتیبانی ۲۴*۷
راه‌اندازی و جابه‌جایی سریع در صورت الزام
انجام نیازهای یک سازمان با توجه به پراگندگی جغرافیایی
ارائه‌ توافق‌نامه سطح خدمات سه بعدی (3D SLA)
عدم دسترسی سرویس‌های VPN از سمت اینترنت به منظور افزایش امنیت دیتاها
به‌روزرسانی تجهیزات و MMDها برای رفع حفره‎های امنیتی
امکان نظارت و استخراج اطلاعات مورد نیاز برای مدیریت شبکه
سفارشی‌سازی سامانه‌ی مانیتورینگ مطابق با نیاز مشتری
پیاده‌سازی QoS در لایه‌های Access و Core
ارائه‌ی شبکه‌ی لایه‌ی ۲ یا ۳ مطابق نیاز مشتری
سامانه‌ پشتیبانی مشتریان VPN

پشتیبانی مبین‌نت در کنار شماست

درصورت بروز مشکل در هنگام اتصال و استفاده از سرویس شبکه خصوصی مجازی، کارشناسان مبین‌نت از طریق شماره‌ ۸۳۸۶۹۶۹۶-۰۲۱ در تمام روزهای هفته بصورت 24 ساعته پاسخگو بوده و مشترکین را راهنمایی می‌نمایند. در صورت عدم رفع مشکل پس از بررسی کارشناسان، با توجه به مستقر بودن کارشناس فنی مبین‌نت در تمام شهرهای تحت پوشش؛ پس از اعلام واحد پشتیبانی، کارشناس به محل مشترک اعزام گردیده و کلیه‌ی اقدامات لازم، همچنین پیگیری‌های مستمر در خصوص مرتفع نمودن مشکل سرویس مشترک تا زمان رفع کامل آن صورت می‌گیرد.
ارتباط با کارشناسان

با شما در ارتباط هستیم

فرم زیر را پر کنید کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.