شبکه ارتباطی دولت

ویژه وزارتخانه‌ها، نهادهای دولتی و ادارات تابعه‌ی ایشان
معرفی شبکه ارتباطی دولت

شبکه ارتباطی دولت چیست؟

شبکه‌ ارتباطی دولت، یکی دیگر از خدماتی است که شرکت ارتباطات مبین‌نت در اختیار سازمان‌های دولتی می‌گذارد و در قالب آن، ارتباطات بین وزارتخانه‌ها و نهادهای دولتی با ادارات تابعه‌ی ایشان در سراسر کشور بر روی بستر شبکه‌ی یکپارچه‌ی مبین‌نت برقرار می‌شود. با توجه به حساسیت سازمان‌های دولتی، ترافیک کلیه‌ی نقاط از بدو ورود به شبکه‌ی مبین‌نت، از سایر ترافیک‌های شبکه‌ی مبین‌نت مجزا بوده و در قالب یک شبکه‌ی اختصاصی تعریف‌شده برای مجموعه‌ی دولت قرار می‌گیرد. درون آن شبکه تنها سازمان‌ها و نهادهای دولتی حضور خواهند داشت و این ویژگی امنیت کامل اطلاعات را تضمین می‌کند. از سوی دیگر این شبکه از اینترنت و اختلالات آن مستقل بوده و لذا در شرایط گوناگون، ارتباطات ایجادشده بر بستر ابر مبین‌نت برقرار خواهد بود.
شبکه دولت چگونه کار می‌کند؟

نحوه پیاده‌سازی شبکه دولت

توپولوژی پیاده‌سازی این سرویس به این صورت است که دفتر مرکزی و ادارات تابعه‌ی هر وزارتخانه یا ارگان دولتی مستقر در نقاط مختلف، از طریق بستر انتقال مایکروویو، TD-LTEو یا 4G، به Back Haul مبین‌نت متصل‌شده و با پیاده‌سازی تنظیمات مورد نیاز، ارتباط با سرورهای ارائه‌دهنده‌ی شبکه‌ی ارتباطی دولت برقرار می‌گردد.. در این شبکه‌ی ایجاد‌شده، ارتباطات هدفمند بین نقاط تجمیع چندین سازمان و هرگونه اختصاصی‌سازی بر اساس نیازمندی‌ها وجود خواهد داشت. البته در مواردی که نیاز سازمان‎تان ایجاب کند امکان برقراری ارتباط BGP نیز مهیا می‎باشد. این سرویس نیز همچون سایر راهکارهای سازمانی مبین‌نت، شامل خدمات پشتیبانی ۷*۲۴ در سراسر کشور بوده و این خدمات به‌صورت روزانه در تمام روزهای هفته به مشتریان سازمانی ارائه خواهد شد.

ویژگی‌ها و امتیازات شبکه‌ ارتباطی دولت

نصب، راه‌اندازی و تحویل رایگان
گستردگی در تمام استان‌ها و شهرهای تحت پوشش ابر مبین‌نت
اختصاص نرم‌افزارهای تیکتینگ و مانیتورینگ
استفاده از منابع درون شبکه به شیوه‌ی اشتراکی
ارتباط به ابرِ شبکه ارتباطی دولت به روش‌های مختلف در هر نقطه از مناطق تحت پوشش
سازمان خدمات و پشتیبانی فنی مشتریان 7×24 با تیم ویژه، متخصص و مجرب
ابزار ارزیابی و نظارت سطح خدمات
استقلال زیرساخت مبین‌نت به شبکه‌ی شهری مخابرات و محدودیت‌های آن
مستقل بودن از اینترنت و اختلالات و تهدیدهای مرتبط با آن
سادگی و چابکی در راه‌اندازی و پیاده‌سازی
انعطاف بالا و نیاز به کم‌ترین تغییر در پیکره‌بندی شبکه‌ی سمت کاربر
امکان نظارت و استخراج اطلاعات مورد نیاز برای مدیریت شبکه
سامانه‌ پشتیبانی مشتریان شبکه ارتباطی دولت

پشتیبانی مبین‌نت در کنار شماست

درصورت بروز مشکل در هنگام اتصال و استفاده از سرویس شبکه ارتباطی دولت، کارشناسان مبین‌نت از طریق شماره‌ ۸۳۸۶۹۷۰۰-۰۲۱ در تمام روزهای هفته بصورت 24 ساعته پاسخگو بوده و مشترکین را راهنمایی می‌نمایند. در صورت عدم رفع مشکل پس از بررسی کارشناسان، با توجه به مستقر بودن کارشناس فنی مبین‌نت در تمام شهرهای تحت پوشش؛ پس از اعلام واحد پشتیبانی، کارشناس به محل مشترک اعزام گردیده و کلیه‌ی اقدامات لازم، همچنین پیگیری‌های مستمر در خصوص مرتفع نمودن مشکل سرویس مشترک تا زمان رفع کامل آن صورت می‌گیرد.
ارتباط با کارشناسان

با شما در ارتباط هستیم

فرم زیر را پر کنید کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.