بعد از نصب و راه اندازی

تصویر: 

Taxonomy term

راه های وصل شدن به مودم وایمکس از کامپیوتر و لپ تاپ چیست؟/کامپیوتر از چه طریق‌هایی می‌تواند به مودم وایمکس متصل شود؟

تمامی مودم‌های وایمکس مبین‌نت از طریق فناوری  Wi-Fi به دستگاه‌های کامپیوتری (لپ‌تاپ، تبلت، تلفن‌های هوشمند و ...) دارای قابلیت کارت شبکه‌ی بی‌سیم، متصل  می‌شوند
امکان اتصال از طریق  Wi-Fi تنها در مدل‌های outdoor وجود ندارد.
همچنین توسط مودم‌های رومیزی می‌توان علاوه بر قابلیت بالا به‌صورت کابلی هم از طریق پورت LAN به دستگاه‌های کامپیوتری دارای کارت شبکه متصل شد.

Taxonomy term

دلایل افزایش مصرف حجم اینترنت چیست؟/ دلایل اتمام حجم اینترنت چیست؟

به‌طورکلی هر عملی که در اینترنت انجام می‌دهید، باعث تبادل اطلاعات بین رایانه‌ی شما و شبکه‌ی اینترنت می‌شود و درنهایت حجم اطلاعات ردوبدل شده از حجم طرح اشتراکی شما می‌کاهد. وب‌گردی، ارسال و دریافت  ایمیل، استفاده از برنامه‌های انتقال صدا و تصویر مانند اسکایپ، نرم‌افزارهای موبایل (وایبر، تلگرام و...) دریافت (دانلود) فیلم، موسیقی و برنامه، گوش دادن به رادیوهای اینترنتی و سایر فعالیت‌ها، همگی اطلاعاتی را از رایانه‌ی شما به اینترنت منتقل و یا اطلاعاتی را از اینترنت به رایانه شما ارسال می‌کند. در هر دو حالت، براساس حجم اطلاعات مبادله شده، از حجم ترافیک وایمکس شما کاسته خواهد شد.

Taxonomy term

تفاوت بین بیت (bit) و بایت(Byte) چیست؟

معمولاً درخواست سرویس‌های اینترنتی برحسب سرعت آن‌ها مطابق با نیاز مشترکین انتخاب  می‌شود که واحد سنجش این سرعت‌ها بیت (bit) بر ثانیه است.
مانند سرعت 128 کیلوبیت بر ثانیه (kilo bit per second) که به‌اختصار به‌صورت 128Kbpsنمایش داده می‌شود و با توجه به حرف b کوچک انگلیسی، می‌توان دریافت که واحد این سرعت به بیت  است.
همچنین معمولاً واحد محاسبه‌ی دانلود و دریافت از اینترنت، بایت (Byte) است.
مانند سرعت دانلود 16 کیلوبایت بر ثانیه (kilo Byte per second) که به‌اختصار 16KBpsنمایش داده می‌شود و با توجه حرف B بزرگ انگلیسی، می‌توان متوجه شد واحد این سرعت به بایت است.

Taxonomy term

منظور از پهنای باند مشترک چیست؟

. طبق قوانین مصوب سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هر اپراتور می‌تواند پهنای باند را بین ۴، ۸ و یا ۱۰ مشترک به اشتراک بگذارد. درواقع سرعت دریافت و بارگذاری اطلاعات نسبت به ضریب اشتراک متغیر خواهد بود.
 وایمکس مبین‌نت پهنای باند را با ضریب اشتراک یک‌به‌چهار در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

Taxonomy term

راهنمای استفاده از ضمانت نامه

به‌منظور بهره‌مندی از خدمات پس از فروش مودم‌‌های داخلی، بیرونی و جیبی می‌توانید با مرکز خدمات مشتریان مبین‌نت با شماره 1575 تماس بگیرید. چنانچه کارشناسان نتوانند به‌صورت تلفنی مشکل شما را رفع  کنند و در صورت تشخیص خرابی مودم، پس از طی کردن فرآیندی کوتاه از سوی کارشناس مربوطه، شماره پیگیری  صادر و سپس برای رفع مشکل اقدامات لازم انجام می‌شود.

توجه: لطفاً از کارت ضمانت خود به‌دقت مراقبت کنید، چراکه امکان صدور المثنی وجود ندارد.
کارت ضمانت پس از مهر و امضا و ثبت تاریخ نصب به همراه فاکتور فروشی که برای شما ایمیل شده است معتبر خواهد بود.

Taxonomy term

آیا می‌توانم طرح اشتراکی خود را قبل از اتمام دوره‌ی اشتراک تغییر دهم؟

بله. البته هزینه‌ی طرح جدید باید به‌طور کامل پرداخت شود و اگر از طرح فعلی زمان و حجم باقی‌مانده باشد، با فعال کردن طرح جدید، زمان و حجم طرح قبلی حذف خواهد شد.

Taxonomy term

علت کندی سرعت چیست؟ آیا راه‌حلی برای آن وجود دارد؟

اگرچه اشتراک ارتباط اینترنتی (Connection) بین چند کاربر، باعث تقسیم سرعت بین آن‌ها می‌شود اما از اصلی‌ترین عواملی که باعث کندی سرعت می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

Taxonomy term

MAC Address چیست؟

مک آدرس یک نشانی سخت‌افزاری منحصربه‌فرد است که بر روی تمامی دستگاه‌ها حک‌شده و مودم شما با کمک آن در شبکه‌‌ی وایمکس مبین‌نت شناسایی می‌شود. این نشانی ۴۸ بیتی و به‌صورت هگزادسیمال است (به‌عنوان‌مثال: 72:89:2e:ab:35)

Taxonomy term

منظور از اشتراک مودم (CPE Sharing) چیست؟

در فناوری وایمکس، با کمک  Wi-Fi  چندین کاربر می‌توانند به‌طور هم‌زمان از یک مودم مشترک استفاده کنند. درصورتی‌که مودم شما از نوع مودم‌های داخلی یا جیبی باشد، می‌توانید با دستگاه‌های دارای فناوری Wi–Fi به‌صورت بی‌سیم به مودم وصل شوید. هم‌چنین می‌توانید با استفاده از پورت LAN، (در مودم‌های داخلی) و پورت  USB در مودم‌های جیبی دستگاه دیگری را به‌صورت کابلی به شبکه‌ی داخلی اضافه و هم‌زمان از اینترنت استفاده کنید.

صفحه‌ها